5
1 חוות דעת
 
 
 
תיקון מקררים מסחריים ותעשיתיים,
חדרי קירור והתקנה
 
חדרי קירור ומקררים תעשייתיים
 
 
 
 
 
 
 
 

חדרי קירור תעשייתיים

צרכי הקירור של המטבחים המוסדיים, כשבכלל זה יש להזכיר את מטבחי המלונות, בתי ההארחה, מטבחי מסעדות ואפילו מטבחים של בתי קפה, גדולים בכמה וכמה מידות לעומת צרכי הקירור של הדירות הפרטיות. אז אמנם במסעדות קטנות עדיין ניתן לראות מקררים סטנדרטיים קטני מידות, אך מעבר לכמות סועדים מסוימת, אין מנוס מלהקים חדר קירור כדי למלא את צרכי הקירור של המטבח.

בנוסף לכך שבמטבחים המוסדיים קיים צורך בהקמת חדרי קירור גדולים כדי לאחסן כמויות מזון גדולות, במקרים רבים עולה גם הצורך להפריד בין מוצרי המזון השונים. בשר שמיועד ליישון, למשל, יש לשמור בטמפרטורה של אפס מעלות, ירקות יש לשמור בטמפרטורה של ארבע מעלות ומזון קפוא יש לשמור בטמפרטורה של מינוס 30 מעלות בממוצע.

התאמת חדרי קירור תעשייתיים לצרכי המטבח

מאחר שהקמת חדרי קירור כרוכה בהשקעה לא מבוטלת, לפני שניגשים להקמת החדרים יש בראש ובראשונה למפות באופן יסודי ומושכל את הצרכים של המטבח. רק לאחר מיפוי הצרכים ואפיון התנאים בשטח, ניתן יהיה לגשת לשלב תכנון החדרים.
בין היתר יש לתת את הדעת על הפרמטרים הבאים:

  • השטח שיוקצב לחדר – אחד מהפרמטרים החשובים ביותר שבסופו של דבר יקבעו את מידות החדר הוא השטח שאותו עתיד לתפוס המקרר. במקרים מסוימים ישנו חלל בלתי מוגבל, אך לא אחת ישנו חלל מוגדר מראש שלא ניתן לחרוג ממנו.

  • צרכי הקירור – גם במקרים שבהם ישנו חלל בלתי מוגבל שיכול לשמש להקמת חדר הקירור, עדיין צריך להתאים את גודל החדר לצרכי הקירור מכיוון שהקמת חדר קירור גדול יתר על המידה שלא לצורך הינה בגדר השקעת כסף לבטלה.

  • הגדרת המסגרת התקציבית – הפרמטר החשוב מכולם הוא ללא ספק המסגרת התקציבית המוקדשת לטובת הפרויקט. ספקטרום המחירים של חדרי הקירור נרחב ביותר ולכן קיימת חשיבות גבוהה לקביעת המסגרת מראש. יש להבין כי לא תמיד החדר היקר ביותר הוא בהכרח גם החדר המתאים ביותר לצרכי המטבח. במקרים מסוימים ניתן לוותר על כמה פונקציות מתקדמות או על עיצוב מיוחד וכך לחסוך אלפי שקלים מבלי להתפשר על איכות הקירור ועל נפח האחסון.

חדר קירור תעשייתי בהתאמה אישית
חדר קירור
בניית חדרי קירור תעשייתיים
חדר קירור לסופר מרקט

חדר קירור בונים רק עם המקצוענים

חדרי קירור מהווים את לב לבו של המטבח המוסדי. בחדרים אלו מאחסנים את חומרי הגלם לפני העיבוד ואליהם מחזירים את המנות המוכנות לאחר העיבוד. לכן חשוב ביותר לבחור אך ורק בחברה מקצועית ואמינה לצורך הפרויקט. אם אתם נמצאים בתהליך הקמה של מטבח מוסדי או אם אתם מעוניינים להרחיב את המטבח הקיים, זה הזמן ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת שירותי קירור שטרית מאיר. חברת שירותי קירור שטרית מאיר היא אחת מהחברות הוותיקות בתחום בניית חדרי קירור, ומובילה אותו ביד רמה כבר יותר מארבעה עשורים.

בין לקוחות החברה הנאמנים ניתן להזכיר את חברת שטראוס, קואופ ישראל ועוד מגוון רחב של קונדיטוריות, סופרמרקטים, אולמות אירועים ואטליזים בכל רחבי הארץ. אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפון 050-5344446 או בטלפון 050-5335064 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס צור קשר באתר ונציגי החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.